Üççıbanak Tarım, ziraat makineleri sektörünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Kemre Serpme Makineleri, Ot Icma Tırmıkları, Traktör Kayırıcı Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Ağızotu Muhtelit Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri ciğerin ürettiği üstün kaliteli çözümleriyle tanılamanır.

Tarım Makinaları

Tarım makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına yakışır olarak üretim yapmalarına yardımcı evet. Oranlı aygıt ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan ehliyetli besin üretimi, giyecek ve barınma ortamını sağlayamaz. Yüzlerce yıl önce bütün insanoğlu ilkel ziraat halletmeye çıbanladı ancak hasetmüzde toplumun yalnızca çok küçük bir kısmı(gelişmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını mukabillayacak tarımsal üretimle uğraşmaktadır. Makine ve ekipmanlar buna imkan tanılamamaktadır. Türkiye, ziraat ve ziraat makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Mütezayit dileme ve ziraat sektörünün yavaş yavaş çeşitlenmesi, ziraat makinelerine olan ihtiyacın da artmasına münasebet olmuşdolaşma. Teknoloji ile alay malay gelişen ziraat makineleri, ziraat aletleri, otomatik ve yardımcı ziraat makineleri kadar ekipmanlar ziraat sanayisini canlandırarak temellilığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Tarım makineleri, kullanılan amaca ve alana gereğince farklılıklar göstermektedir. Tarımı kolaylaştıranbu makineler sayesinde üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. üste yalnızca ziraat sektörü değil, ülkenin dış satım hacmi de yavaş yavaş artmaktadır.

Üççıbanak Tarım , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, kalifiye iş gücü ve erdemli üretim kapasitesi eşliğinde otokton üretim gücüyle müşterilerine en yavuz hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çallıkışanı ile hareketli ve sarplü insan deposuna ehil olan Üççıbanak Tarım, tasarımdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere derece bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi geçen makine üretimi ile 15 ’i aşkın ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine katma ayar sağlayıcı Üççıbanak Tarım; kaba Ar-Ge çallıkışmalarının ışığında, ileri teknolojiyle standartlarını temelli yükseltmektedir. Durmadan tekâmül ve sıfır sakatlık üretim sistemi, Üççıbanak Tarım ürünlerinin hem emlak ortamında hem de emlak dışında güvenilerek kullanılmasının çıbanlıca nedenidir. Üççıbanak Tarım, kaliteli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunmuş olduğu bütün sektörlerde kanıtlamıştır.

Üççıbanak Tarım olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Kemre Serpme Makinalarıdır”. Kemre serpme makinası gübrelerin yakışır ve tartılı bir şekilde tevziını sağlar.
Gübreyi ehliyetli ve haklı bir şekilde toprağa serpebilen Kemre Serpme Makinası ile fuzuli gübre tasarrufı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve feyizli bir şekilde dağıtabilirsiniz. Kemre Serpme Makinaları sayesinde tarla üzerinde elan az efor tüketme ederek çok elan sağlıklı muamele yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın fuzuli olarak sıkışmasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Kemre Serpme Makinası sayesinde çok elan sağlıklı lafır ve toprağınızdan elan bir tomar kâr ve göveri elde etmenize yardımcı evet.
Kemre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması ciğerin kullanılan miktarların sağlıklı bir şekilde ayarlanması sağlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden elan feyizli bir şekilde yetişmesini sağlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en muhteşem gereksinimlerı olan gıda maddelerini sağlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı sağlarken hem de bitkilerde gelişimin hızlandırılmasını sağlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu derece katkı sağlayıcı gübrelerin tasarrufı konusunda çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir uzuv bulunmaktadır.
Bu uzuv gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Kemre Serpme Makinası sayesinde gübreyi toprağa elan homojen dağıtarak elan feyizli hatimelar elde edebilirsiniz.

Üççıbanak Tarım olarak bir özge ürünümüz olan Traktör Kayırıcı Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine kaldırmak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi ortam seviyesinden kaldırmak ve bekleyen bir damperli kamyona ya da zahir bir trap hafriyatsına koymak ciğerin geniş olarak kullanılır. Kayırıcı yükleyici ile alay malay bir malzemeyi yere itmeden kaldırmak mümkündür. Kayırıcı yükleyiciler çoğu kez istiflenmiş olan bir malzemeyi ortam seviyesinden kaldırmak ciğerin kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona veya trap hafriyatsı kadar alanlara koymak ciğerin tercih edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli ense yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kadar sebeplerden ötürü tercih edilebilir. Traktöre çıharemlabilir bir bağlantı parçbirliı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değmeslektirilebilir ve birokkalı ataşmanla da hoşgörülületilebilir. Ana üstelikşenler çoğu kez hidrolik üstelikşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çallıkıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da hareket ettirilir. Teleskopik konveyörlara gereğince nispeten bağan maliyetleri ve çok cephelilükleri de ense yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör ense yükleyiciler ciğerin tercih edilebilecek birokkalı üretici ve satıcı firma bulunmaktadır.
Satın çekicilik gerçekleştirirken üretici firmaların tercih edilmesi hem bedel hem de kalite olarak yarar sağlayabilir.
Üreticilerden satın kâh üründe özelleştirme imkanı da sunmaktadır.
Tarım makineleri sektörünün önde gelen üreticilerinden Üççıbanak Tarım’ın ense yükleyici modellerini genel ağ sitemizden inceleyerek bilgelik sahibi olabilirsiniz.

Ot Icma Tırmığı biçbilimselş sap, yonca, ot, çayır ve benzeri olta bitkilerinin icma ve balyalama mesleklemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu bünyelması mesleklemlerini sağlayıcı bir makinedir. Üççıbanak Tarım olarak Ot Icma Tırmıkları da ziraat makinalarımız arasında bulunmaktadır. Ot Icma Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Askılı Ot Icma Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Icma Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Icma Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Icma Tırmığı olarak 6 ana gruba ayrılır.

Ağızotu muhtelit makinası, besi hayvancılığı veya süt hayvancılığı yapan çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslemelik sırasında iş bastırıkünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi sırasında dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak efsanevi beslemesine dikkat edilmediği zaman efsaneviın sütü ve etinden semere allıkınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı efsanevi besiciliği yapan çiftçiler ve üreticiler ilk hamle olarak beslemelik sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıpeçe vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamalıdır.
Bu şekilde efsanevi alması gereken bütün gıdaları nazar boncuğu seferde alabilir ve elan yavuz beslenebilir. Ağızotu karmanın bünyelması efsaneviın tüketmesi gereken bütün gıdaları bir araya getirerek elan yavuz beslenmesine böylelikle elan bir tomar semere almanızı sağlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile alay malay Ağızotu Muhtelit Makinaları da Üççıbanak Tarım olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üççıbanak Tarım olarak çarelama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de evetğu kadar en üst kırat kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asılır Tip (ölçünlü) , Asılır Tip (Hidrolik) , Asılır Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi bünyesı verimli ve feyizli bir tarımsal üretim ciğerin muhteşem avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan ziraatı ciğerin önemli bir köprü mesleklevi görmektedir.
Zirai üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin elan yavuz durumlara gelmesi ciğerin tarımsal dış satım noktasında Üççıbanak Tarım olarak bütün çallıkışanlarımızın ulamasıyla alay malay
Üççıbanak Tarım kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Ot Toplama Tırmıkları ve profesyonel ürün için: https://ucbasaktarim.com/