Paylaşımlı hosting adı da kullanılmaktadır, bu tür sistemlerde yegâne bir takdimci üzerinde, sunucunun bant ferahliği ve fiziki gücüne nazaran ziyade nüshada hosting barındırılabilir, nazire gelimi averaj bir sülale elektronik beyinından oluşturulacak bir takdimci 100 tane linux hosting barındırılabilirken markalı ve takdimci olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin ölçünlü ve mürtefi yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000’den ziyade hosting hesabı açılabilir.

Co-Location / Takdimci Bulundurma
Bu hizmette hizmeti takdimci bant ferahliği ya da yoğunluk, eğer varsa cazibe ücreti eğer dileme ediliyorsa kurulum ücreti olarak gerçekleştirme edersiniz, kurulacak yazılım ve lisansların da ücretleri anlaşhamur bağlı olarak sizin katlamanız gereken ücretlerdir, bunun haricinde fiziki olarak sunucuyu çalışır durumda veri centera doğrulama buyurmak durumundasınız.

Reseller / Bayi
Shared hosting / Ortaklaşa sunucularda da bu iş sunulabilir, esasen aldığınız hosting paketi bayi paketi ya da reseller adı şeşnda bulunmakta ve yukarıda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada yegâne ayrım size ilişik bir sınır dahilinde bir den ziyade hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize hevesliabilmenizdir.

Dedicated Hosting / Kiralık Takdimci
Bu hizmette dileme ettiğiniz takdimci anlaşmanıza bağlı olarak sizin adınıza gerçekleştirme edilir, temelı firmalar bu hizmetin anlaşmasını bağıt bitiminde sunucunun size ilişik olacağı tahüdünü verebilirler, uygun şartlarda fiziki makinanın averaj maliyetini ve buna bağlı olarak bant ferahliği ve cazibe ücretini hassaten ödersiniz.

Virtual Dedicated Hosting / Hayalî Kiralık Takdimci
Bu hizmette dileme ettiğiniz takdimci anlaşmanıza bağlı olarak sizin adınıza fiziki bir takdimci üzerinden göz paylaşımı yöntemi ile esenlanmaktadır. Burada kullanacağınız göz CPU, RAM ve HDD olarak size berlitilmekte ve fiziki takdimci üzerinden size ayrılmaktadır.

hosting

sanal sunucu

reseller

tema