Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye adamış, cihan üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıkan bir Fen Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak yalnızca başına öne çıkan en oylumlu oranda ilaç sineerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu oylumlu adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği kayranı büyültmek talip Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun malumat cebelarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek tezyit çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle geçmek istemeyen başlangıçarı mazmunında ülkesini kadimî söz gelişi fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent başlangıçvuruları ile de meşhurdur. 143 adet başlangıçvurulmuş ve 280’den bir araba beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani müstacel gelişen olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş çakerübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Kayranında daha çok doğruluk bir spesiyalist olmasıyla yan yana kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda oylumlu bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında ülke edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol sürülen flavonol glikozit esaslı başlamak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise ahali arasında en çok patent başlangıçvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çalışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç eksik etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sebebiyle kılıklı ustalıklere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse da asla çalışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yan yana başlamak üzere iyileştirme yuğrunda geliştirdiği daşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine oylumlu bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek serpmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha çetinlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilinen şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (cephe hasiyet) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e andıran ülkede ruhsatı alınmıştır. Bilcümle çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biröte şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda ülke almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser çelteksıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca daşkenin yanında insanoğluna yarayacak ustalıkler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta cepheıkların geçmesi sinein sınırlı bir zamanı beklesek da bazıları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de sineerisinden zorlamasız bir biçimde iyileştirme edebilmek sinein bu kullanılıyor. Hatta cinsel ustalıklev bozukluğunu da iyileştirme geçirmek sinein kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış öfkee karşı dirençli ve çetinlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent başlangıçvurularının 2000 adetine andıranın kazı sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı ustalıkleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve içtimai yaşamdan münezzeh zaruri aile istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü bildirme fail Spektral Holding Patronaj Oturmuş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına kuruluşlabilecek en yakınlarında katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine oylumlu miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna misil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da oylumlu gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu orantığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde ülke kayran vesair ilim adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok oylumlu bir oranda farmasötik dasevinçli patentinin kazı sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk karşılayıcı kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın kök amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni kayranında çalışmalarını kadimî makroleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biröte yol Türkiye Senenin Fen Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil habitat haricinde yani kürevi anlamda da biröte ödülleri alarak bulduğu farklı devaların önlığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile yan yana kılıklı ustalıklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz sinein yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı ustalıke yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar biröte farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken misil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış ayar yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda ülke kayran bir değerli sahası ile yan yana başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değustalıkikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun mıhlı ayar veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a yayımcı maden ruhsatları ile katkısızlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru alt kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni behre modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak ustalıktiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir teknik güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.deniz ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası başlamak üzere iki endüstriyel hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada içtihatlerine ülke maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye oylumlu katılmış ayar mizan potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise katıksız malzeme kuruluşsındaki tıngırluklar sebebiyle yüksek derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt arz planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine yarar rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada ülke kayran tafsilatlara nazaran hassaten, TBY Holding geçen ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar