Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine küşade olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye başlangıçladığı senelerde tanıdıkacakları değişkin sanat aktivitelerinden olumlu olarak etkilendikleri açıktır. Bütün bu sanat dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimleri yürekin eğitimciler, er evetşta edinilen yararlı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu ilişki, aba karnında başlayan tabii bir ilişkidir. Anne kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay süresince dinleyen çağa, hassaten duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bu tarz şeylerin anlamlarına karşı birey bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her tarımün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, aba ile çağa beyninde oturmuş, müzikal bir birey ilgidır. Aynı ölçübile teamüllevseldir bile; annenin, çocuğuna, platformın uyumak yürekin emniyetli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, çağa – aba – baba beyninde kurulacak çalgı bağı, ileride evetşayacakları birey ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıhun çocuk, kendini sağlıklı bir yetişkin yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir önem verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış cihan ile ilişkilerinde çalgı, onun yürekin yararlı bir komünikasyon kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her devir boşlama edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, yakınlarında şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı yürekin, fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten yoksun kalınmaktadır. Burada, bilgi bilimleri ve yabancı zeban kabilinden derslerin çok önemli olduğunu bilen ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden hileıkoyacağını” düşünen aba-babaların da, marifet eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. çalgı eğitiminin, uzun dönemde bilimsel nitelikli başlangıçarı içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç mabeyinştırmaya mekân verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi